Aktualności Obraz  newsa 4057 Dodano 18.07.2016

41. Festiwal Filmowy w Gdyni. „Wołyń” powalczy o Złote Lwy

Wśród 16 filmów zakwalifikowanych do konkursu głównego w ramach 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni znalazła się produkcja Wojciecha Smarzowskiego, pokazująca w fabularnej odsłonie ludobójstwo na Kresach. Premiera „Wołynia” planowana jest na październik.

Do walki o Złote Lwy zgłoszono 45 filmów, ale jury do finałowej rozgrywki zakwalifikowała 16 z nich. W elicie znalazły się: „Fale” (reż. Grzegorz Zariczny) i „Wszystkie nieprzespane noce” (reż. Michał Marczak), „Czerwony pająk” (reż. Marcin Koszałka), „Jestem mordercą” (reż. Maciej Pieprzyca), „Kamper” (reż. Łukasz Grzegorzek), „Królewicz olch” (reż. Kuba Czekaj), „Las, 4 rano” (reż. Jan Jakub Kolski), „Na granicy” (reż. Wojciech Kasperski), „Ostatnia rodzina” (reż. Jak P. Matuszyński), „Plac zabaw” (reż. Bartosz M. Kowalski), „Planeta singli” (reż. Mitja Okorn), „Sługi boże” (reż. Mariusz Gawryś), „Szczęście świata” (reż. Michał Rosa), „Wołyń” (reż. Wojciech Smarzowski), „Zaćma” (reż. Ryszard Bugajski), „Zjednoczone stany miłości” (reż. Tomasz Wasilewski).

Festiwal potrwa od 19 do 24 września. Jest to jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie i promuje polską kinematografię. Pierwsza edycja miała miejsce w w 1974 roku. Początkowo festiwal odbywał się w Gdańsku, ale od 1986 reżyserów i producentów gości Gdynia.

Zobacz również:

Wołyń – jest już drugi zwiastun filmu

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]