Aktualności Obraz  newsa 17369 Dodano 25.07.2019

List Prezydenta RP Andrzeja Dudy do kresowej młodzieży [Wideo]

8 lipca ponad 1000 wolontariuszy wyruszyło z Wrocławia do 150 kresowych miejscowości, by ratować zrujnowane polskie cmentarze. Do wolontariuszy list skierował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, list odczytał Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera. Sekretarz Stanu brał udział w akcji jako wolontariusz pracując z uczniami na kresowych cmentarzach.

Wolontariuszy odprawił Sekretarz Stanu Prezydenta RP Andrzej Dera, który nie tyko pożegnał wolontariuszy, lecz razem z nimi wyruszył, by jako wolontariusz podjąć pracę w Busku. Jako przedstawiciel Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy odwiedził młodzież pracującą na Lwowszczyźnie, Wołyniu, ziemi Tarnopolskiej i Stanisławowskiej.

Obecni byli również Marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski, oraz wiele innych osób, dzięki którym nasza kresowa inicjatywa ma możliwości realizacji. 10 edycja akcji ,,Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” miała miejsce w dniach 8-18 lipca 2019 roku. Do końca sierpnia na naszej stronie ukażą się relacje wszystkich grup wyjazdowych.

Przygody Mariusza wolontariusza, Hanysa pośród stepów [Wideo]

87 letni Dziarski Kresowiak – Adam Piotrowski rodem z Borysławia [Wideo]

Ostatnie jubileuszowe koszulki i torby kresowe [W zestawie taniej!]

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]