Artykuły Obraz  newsa 19676 Dodano 04.04.2021

9 osobowa rodzina Rybotyckich ze Smolnej- po programie zmienia się ich życie [WIDEO]

Dziewięcioosobową rodzinę Rybotyckich odwiedziliśmy po raz pierwszy w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Żyją w górach ponad 30 kilometrów od Borysławia. Rodzice i sześcioro dzieci trzymują się z renty niewidomego i prawie niesłyszącego seniora rodu -93 letniego – Karola Rybotyckiego.  Zasiłki opiekuńcze wypłacane są nieregularnie. Pierwsze w tym roku mają być w kwietniu.

Po emisji felietonu , wielu telewidzów i internautów  w Polsce pospieszyło z pomocą. Rodzina otrzymała paczki z odzieżą  i żywnością,  a także kuchenkę elektryczną. Przyrządzanie posiłków stało się  mniej kłopotliwe.  Węglowa kuchnia , połączona z piecem,  na którym śpi dziadek dzieci,  wymaga naprawy.

Przed Świętami Wielkanocnymi pojechaliśmy do Rybotyckich z darami i nowym telewizorem, na który szczególnie czekali najmłodsi. Towarzyszył nam Sergiusz Sylatiew, prezes Towarzystwa Kultury Polskiej w Borysławiu, który pomagał do tej rodziny, dostarczać paczki od Rodaków z Macierzy. Zapadła decyzja, że najmłodsi Rybotyccy  będą dowożeni na lekcje języka polskiego do Borysławia. Dzieci chcą odwiedzić ojczyznę swoich przodków, a najstarsi pragną uczyć się w Polsce.

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]