Artykuły Obraz  newsa 12679 Dodano 18.07.2018

Kresowy konwój powrócił z Ukrainy. Mogiły pradziadów ocalone od zapomnienia!

Ponad 1300 wolontarriuszy powróciło już do Polski. Przez ostatnie dni uporządkowali 145 zapomnianych cmentarzy na Kresach, spotykając się również z pozostałymi za wschodnią granicą Rodakami i odwiedzając miejsce szczególnie istotne dla naszego narodu. IX edycja akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” już za nami. Zobacz pierwsze zdjęcia z prac na cmentarzach!

Wśród porządkowanych i remontowanych w tym roku cmentarzy, z dwoma wiążemy już w tym roku znacznie poważniejsze plany. Aby uświetnić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, odbudujemy pomnik Żelaznej Brygady w Zielonej oraz mogiłę Legionistów poległych w 1920 roku w wojnie polsko-bolszewickiej, która znajduje się na opuszczonym cmentarzu w Niżniowie. O przebiegu renowacji tych miejsc związanych z polskimi bohaterami, będziemy informować.

Już wkrótce na naszej stronie internetowej pojawią się relacje z poszczególnych miejscowości, które ukażą ogrom prac wykonanych przez wolontariuszy. Bez względu na pogodę i warunki, uczestnicy akcji ratowali mogiły swoich pradziadów przez blisko 10 dni. Teraz czas na odpoczynek… ale za chwilę rozpoczną się przygotowania związane z kolejną edycją akcji. Tymczasem prezentujemy niewielką dawkę zdjęć z zakończonego właśnie wyjazdu.

 

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]