Artykuły Obraz  newsa 16358 Dodano 22.05.2019

O ratowaniu Kresów w Halo Polonia – Wizyta w TVP Polonia

W ubiegły poniedziałek w programie Halo Polonia gościli prezes fundacji Studio Wschód i inicjatorka akcji ,,Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” Grażyna Orłowska-Sondej oraz Artur Sułkowski. Rozmawialiśmy o naszej akcji kresowej, odcinek jest już dostępny na naszym portalu.

By obejrzeć nagranie należy kliknąć tutaj.

8 lipca 1100 wolontariuszy wyruszy na Ukrainę by uratować 150 zapomnianych polskich cmentarzy i wspomóc pozostałych na Kresach rodaków. Akcja ,,Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” odbędzie się już po raz 10. Ruch społeczny jaki powstał na Dolnym Śląsku jest fenomenem, wnukowie przesiedlonych kresowian powracają na swą ojcowiznę ratując polskie ślady na wschodzie, łącząc rozdzielone niegdyś rodziny. Ucząc się przy tym historii, patriotyzmu i pokory, własnoręcznie ratując mogiły swych pradziadów. O tym i innych aspektach naszych działań rozmawialiśmy w programie. Tym samym pragniemy poinformować iż długość naszych reportaży pt. „Wschód’ od czerwca wzrośnie od 15 do 30 minut.

 

 

 

 

Zobacz również:

Zapraszamy na X Wielki Koncert Kresowy we Wrocławiu – 24.05.2019 Rynek

 

Pomoc dla Rodaków na Bukowinie [Akcja]

83-letnia Jarosława Czupryk marzy by przyjechać do Polski – Spełniamy marzenia

 

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]