Artykuły Obraz  newsa 19671 Dodano 01.04.2021

Pomoc dla Aleksandry z Chodorowa [WIDEO]

Losy  pani Aleksandry Kogut z Chodorowa, którą odwiedziliśmy po raz pierwszy miesiąc temu,   zainteresowały  naszych widzów i internautów. Schorowana  Rodaczka, która kiedyś pracowała jako lekarz- rehabilitant,  teraz sama potrzebuje pomocy. Jest przykuta do łóżka,  nie potrafi samodzielnie poruszać się.

Najgorsze jest to , że pani Aleksandra nie ma na Ukrainie żadnej rodziny. Jej jedyna siostra zmarła kilka lat temu . Zdana jest na pomoc obcych osób. Z emerytury, która wynosi po przeliczeniu, niespełna 400 polskich złotych trudno wyżywić się, opłacić lekarstwa i kogoś do pomocy. Po emisji felietonu, wielu ludzi zaoferowało wsparcie.

Przed świętami pojechaliśmy znów do Pani Aleksandry z darami i konkretną ofertą pomocy. Jej sąsiadka – Irena Płachcińska zgodziła się doglądać pani Aleksandry i dostarczać co drugi dzień zakupy,  które Fundacja Studio Wschód będzie finansowała. Zapłatę za regularne gotowanie obiadów otrzymała również osoba, która dotychczas od czasu do czasu przygotowała posiłki. Nad organizacją tej pomocy zgodził się czuwać ks.  Andrzej Mihułka proboszcz parafii w Chodorowie.

 

Nieszczęściem pani Aleksandry Kogut zainteresowała się mistrzyni olimpijska w windsurfingu –  Zofia Klepacka. Kiedy po raz drugi byliśmy w Chodorowie, w internecie trwała właśnie licytacja złotego medalu olimpijskiego, który  Zofia Klepacka przeznaczyła na pomoc dla Rodaczki z Kresów.  . Osiągnął on cenę 10 tysięcy złotych. Środki te pozwolą na zapewnienie opieki nad panią Aleksandrą przez kilkanaście kolejnych miesięcy.

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]