Artykuły Obraz  newsa 11507 Dodano 06.02.2018

Program Nasz Wschód – kontynuacja Studia Wschód [odcinki]

Od początku 2018 roku na antenie TVP Polonia emitowany jest program Nasz Wschód. To kontynuacja doskonale znanego wszystkim miłośnikom Kresów Studia Wschód, realizowanego przez Grażynę Orłowską-Sondej i jej ekipę telewizyjną.

Program „Nasz Wschód” emitowany jest w TVP Polonia w środę o godz. 18.25 oraz w czwartek o godz. 0.10 i 7.00. Redaktor Grażyna Orłowska-Sondej przez kilkanaście lat realizowała program „Studio Wschód”, który cieszył się ogromną popularnością zwłaszcza na Dolnym Śląsku.

Przygotowywane na Kresach Wschodnich reportaże przybliżają mieszkańcom Dolnego Śląska miejsca urodzenia ich dziadów i pradziadów, historie krainy, która przez wieki była częścią naszej ojczyzny. Za wschodnią granicą pozostały pamiątki naszej przeszłości – wśród nich groby naszych bliskich i naszych bohaterów. Nie można o nich zapomnieć. Tę pamięć pielęgnowało „Studio Wschód”, a teraz będzie to robić „Nasz Wschód”.

Dostępne w Internecie odcinki:

Syców dla Kresów

Polska wyspa Strzelczyska

Z darami i kolędą

Boże Narodzenie na Ukrainie

Z dala od Macierzy

Poniżej archiwum odcinków Studia Wschód

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]