Artykuły Obraz  newsa 10792 Dodano 08.11.2017

PRZELEJ KREW – WESPRZYJ KRESOWIAN! [II Edycja AKCJI]

17 listopada spotkamy się znów we Wrocławiu by oddać krew potrzebującym. „Przelejmy” krew i wesprzyjmy Rodaków żyjących na Kresach Wschodnich. Krwiodawstwo jest bezinteresownym działaniem na rzecz ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka. Krwi nie można wyprodukować, można ją tylko podarować.  Otrzymane za nią czekolady przekażemy polskim dzieciom na Wschodzie, dotrą one do nich  w okresie mikołajek i Bożego Narodzenia. Więcej informacji na naszej stronie.

Należy czynić dobro i być aktywnym w życiu społecznym. Najpiękniejsze są takie działania poprzez które wspieramy jednocześnie dwie bądź więcej inicjatyw. W Polsce nadal mamy do czynienia z niedoborem krwi, która jest bezcenna dla ratowania ludzkiego istnienia. Samo oddawanie krwi jest procesem bezpiecznym i sterylnym, przed jej oddaniem są przeprowadzane badania. Niewątpliwą zaletą jest to, że oprócz ratowania innym życia i wysyłania słodyczy (które budzą uśmiech na twarzach potrzebujących dzieci), sprawdzamy stan swego zdrowia.

Widzimy się 17 listopada o godzinie 13.00 we wrocławskim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9. Oczywiście krew można oddawać w każdym innym terminie i miejscu w kraju, byle otrzymane za krew dary trafiły do nas do 20 grudnia. Pierwsze partie słodyczy prosimy słać już przed 6 grudnia.

20706427_1399399960114052_980093434_n

Zbliża się nasza zimowa akcja „Dary na Kresy”, spośród paczek jakie sporządzimy, te z „krwi” będą najbardziej szczególne i wymowne.

 

Otrzymane łakocie prosimy przesyłać na adres:
Telewizja Wrocław – Studio Wschód

Ul. Karkonoska 8, 53 – 015 Wrocław

*Krew można oddawać w całym kraju – zobacz gdzie http://www.oddajkrew.pl/gdzieoddac.php

 

Wszelkie odpowiedzi na pytania dotyczące bezpieczeństwa oddawania krwi znajdziecie państwo na stronie RCKIK

(Kliknij w poniższy obrazek, by przejść dalej)

RCKIK LOGO-03 (3)

Lub bezpośrednio: Najczęściej zadawane pytania

 

Zobacz też:

Tak oddawaliśmy krew po raz pierwszy –Przelaliśmy Krew, teraz wesprzemy Kresowian [Galeria]

 

Niebawem rozpoczniemy zbierać paczki świąteczne dla Kresowian, rok temu zebraliśmy ich ponad 50 ton.

Bez tytułu

Wyjazdy na Kresy i pomoc rodakom wiążą się ze stałymi wydatkami. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi potrafimy zebrać nawet 100 tys. zniczy i tony darów dla naszych rodaków, jednak trzeba je przecież jeszcze zawieźć na mogiły i do potrzebujących osób. W Straszowicach pod Wołowem budujemy Dom Spotkań z Kresami, do którego sprowadzani będą rodacy ze Wschodu.


Wpłaty można kierować na konto Fundacji Studio Wschód:

Nr konta: 40 1540 1030 2103 7457 2565 0001 (Bank Ochrony Środowiska)

W tytule prosimy wskazywać cel wpłaty, np. „na akcję Mogiłę pradziada”, „na transport darów”. Można wskazać też konkretną osobę, której zechcą Państwo pomóc. Wtedy nasze ekipa odwiedzi potrzebującego rodaka.


Istnieje również możliwość wpłat za pomocą PayPal – Kliknij!

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]