Artykuły Obraz  newsa 8621 Dodano 09.08.2017

PRZELEJ KREW – WESPRZYJ KRESOWIAN! [AKCJA]

„Przelejmy” krew i wesprzyjmy Rodaków żyjących na Kresach Wschodnich. Krwiodawstwo jest bezinteresownym działaniem na rzecz ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka. Krwi nie można wyprodukować, można ją tylko podarować.  Otrzymane za nią czekolady przekażemy polskim dzieciom na Wschodzie, by z jeszcze większą radością rozpoczęły nowy rok szkolny. Więcej informacji na naszej stronie.

Należy czynić dobro i być aktywnym w życiu społecznym. Najpiękniejsze są takie działania poprzez które wspieramy jednocześnie dwie bądź więcej inicjatyw. W Polsce nadal mamy do czynienia z niedoborem krwii, która jest bezcenna dla ratowania ludzkiego istnienia. Samo oddawanie krwi jest procesem bezpiecznym i sterylnym, przed jej oddaniem są przeprowadzane badania. Niewątpliwą zaletą jest to, że oprócz ratowania innym życia i wysyłania słodyczy (które budzą uśmiech na twarzach potrzebujących dzieci), sprawdzamy stan swego zdrowia.

Widzimy się 25 sierpnia o godzinie 13.00 we wrocławskim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9. Oczywiście krew można oddawać w każdym innym terminie i miejscu w kraju, byle otrzymane za krew dary trafiły do nas przed 28 sierpnia.

20706427_1399399960114052_980093434_n

Zależy nam abyśmy we wrześniu, gdy nasi najmłodsi Rodacy udadzą się rozpocząć nowy rok szkolny, moglibyśmy wręczyć im wyprawki szkolne i łakocie.

 

Otrzymane czekolady, a także jeśli chęć wyprawki szkolne, odzież dla dzieci do lat 8 (tylko w bardzo dobrym stanie), pieluchy i inne potrzebne rzeczy, prosimy słać na adres:

Telewizja Wrocław – Studio Wschód

Ul. Karkonoska 8, 53 – 015 Wrocław

 

Tak rok temu wyglądała nasza akcja ” Wyprawka szkolna dla Kresowiaka” w Mościskach.

Państwo Barnuś z Mościsk wychowują ósemkę dzieci, pozostając wiernym ojczyźnie i przekazując potomkom miłość do Polski. Wszystkie dzieci płynnie rozmawiają po polsku, zaś w domu kultywuje się narodowe tradycje i zwyczaje. W Mościskach nie przelewa się jednak i rodzinie potrzebna jest pomoc. W ramach akcji „Wyprawka szkolna dla Kresowiaka” dostarczyliśmy do naszych rodaków przybory szkolne oraz słodkości dla dzieciaków.

Zachęcamy do przeczytania relacji z zeszłorocznej akcji „Wyprawka szkolna dla Kresowiaka”

Kliknij by zobaczyć

 

Tak jak dary dla Rodaków, tak potrzebne nam są środki pieniężne by pokryć transport paczek na Kresy Wschodnie. Tak jak we wcześniejszym akcjach zawsze zakończonych sukcesem, liczymy na państwa solidarność z Rodakami żyjącymi za wschodnią granicą.

Wpłaty można kierować na konto

40 1540 1030 2103 7457 2565 0001 (Bank Ochrony Środowiska)

(z dopiskiem „Transport darów dla Kresowian”)

Możliwość płatności PayPal

Szczegóły dotyczące wpłat i wsparcia znajdują się tutaj

Wszelkie odpowiedzi na pytania dotyczące bezpieczeństwa oddawania krwii znajdziecie państwo na stronie RCKIK

(Kliknij w poniższy obrazek, by przejść dalej)

RCKIK LOGO-03 (3)

Lub bezpośrednio: Najczęściej zadawane pytania

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]