Artykuły Obraz  newsa 19666 Dodano 27.03.2021

Staruszka żyje ze złamaną nogą | Dramat Polki z Kresów [WIDEO]

Wzruszające spotkanie z Panią Feliksą z Czerwonych Chatek, staruszka jest w dramatycznej sytuacji. Żyje ze złamaną stopą, cierpi dodatkowo na przepuklinę brzuszną.  Żyje z niepełnosprawnym synem, utrzymuje się z niewielkiej emerytury. Ekipa Studia Wschód zawitała do niej ze wsparciem.

 

 

Wielu  widzów i internautów interesuje się losem naszej rodaczki Felicji Polakowskiej z Czerwonych Chatek, w obwodzie żytomierskim. Pani Felicja mieszka z niepełnosprawnym synem. Sama również potrzebuje pomocy. Zniekształcona po złamaniu stopa, utrudnia chodzenie. Podczas ostatniej wizyty okazało się, że potrzebna będzie operacja na przepuklinę. Kobieta utrzymuje się z niewielkiej renty. W domu często brakowało chleba.  Dzięki wsparciu wielu osób,  życie pani Felicji w ostatnich miesiącach  stało się trochę łatwiejsze. Jest również  szansa na sfinansowanie  konsultacji lekarskich i operacji w klinice w Żytomierzu.

 

Grażyna Orłowska – Sondej

Felicja Polakowska z Czerwonych Chatek

 

Święta Wielkanocne coraz bliżej, nie zapominamy o naszych Rodakach żyjących za wschodnią granicą, którzy znajdują się w ciężkiej sytuacji materialnej. W okresie poprzednich świąt przekazaliśmy mimo pandemii kiladziesiąt ton darów dla naszych krajan. Nasi Rodacy pozostający na dawnych Kresach Rzeczypospolitej liczą na nasze wsparcie, którego nie może zabraknąć. Zebrane fundusze posłużą na zakup darów oraz transportu ich za wschodnią granicę. Zachęcamy do wsparcia akcji!

 

Od wielu lat organizujemy zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Zwracamy się po raz kolejny – PODARUJCIE PACZKĘ NA KRESY. Będzie to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych , którzy pozostali na wschodzie. W tym roku akcja pomocowa jest utrudniona przez obostrzenia. Potrzebujemy funduszy na pokrycie transportu i zakupu darów.

 

Chcąc wesprzeć finansowo akcję – kliknij w następujące hiperłącze: Wielkanocna pomoc dla Rodaków na Kresach – Kresowy Zajączek 2021

 

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]