Artykuły Obraz  newsa 18512 Dodano 26.11.2019

Świąteczna zbiórka darów dla Rodaków na Kresach – 2019

Za wschodnią granicą Rzeczypospolitej żyje wielu naszych Rodaków, którzy co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia czekają na wieści oraz paczki z Macierzy. Fundacja Studio Wschód ponownie poniesie pomoc dla najbardziej potrzebujących naszych krajan. Zachęcamy do wsparcia inicjatywy, w okresie Świąt pamiętajmy o tych, którzy na co dzień pamiętają o swym pochodzeniu, mimo dziejowej zawieruchy. 

Od wielu lat organizujemy zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Zwracamy się po raz kolejny – PODARUJCIE PACZKĘ NA KRESY. Będzie to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych , którzy nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi.

Zebrane upominki trafią do polskich wsi, szkół i parafii na Ukrainie,Wileńszczyźnie i w Mołdawii. Zawiozą je wolontariusze Akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA.

Zwracamy się do dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i ich rodziców, ale także samorządowców i Kresowian, o pomoc w zbiórce darów. Potrzebne będą słodycze, kawa herbata, konserwy, olej, cukier, makaron, ryż, środki czystości, a także wyprawki szkolne i zabawki.

Przekazywanie paczek do 21 grudnia do Biblioteki Pedagogicznej przy ul Worcella 25/27 we Wrocławiu.

Równie ważne jak paczki są fundusze na ich transport, dzięki waszemu WSPARCIU jesteśmy w stanie przemierzać tysiące kilometrów. Zachęcamy do wpłat.

Wpłaty można kierować na konto Fundacji Studio Wschód:

Nr konta: 40 1540 1030 2103 7457 2565 0001 (Bank Ochrony Środowiska)

Oprócz akcji świątecznej główną naszą inicjatywą jest budowa Domu Kresowego. [Kliknij tutaj by zobaczyć]

 

Zobacz koniecznie nasze filmy z poprzedniej akcji świątecznej, która obfita była w radość i wzruszenia!

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]