Artykuły Obraz  newsa 15069 Dodano 30.11.2018

Świąteczna zbiórka darów dla Rodaków na Kresach

Na Kresach Wschodnich żyje wielu naszych Rodaków, tysiące polskich dzieci, które w czasie  Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny. To najważniejsza chwila w roku kiedy łączą się ludzie, których rozdzieliła historia.    

Fundacja Studio Wschód wraz z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i Telewizją Polonia, od kilku lat organizuje zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Zwracamy się po raz kolejny – PODARUJCIE PACZKĘ NA KRESY. Będzie to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych , którzy nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi.

Zebrane upominki trafią do polskich wsi, szkół i parafii na Ukrainie,Wileńszczyźnie i w Mołdawii. Zawiozą je wolontariusze Akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA.

Zwracamy się do dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i ich rodziców, ale także samorządowców i Kresowian, o pomoc w zbiórce darów. Potrzebne będą słodycze, kawa herbata, konserwy, olej, cukier, makaron, ryż, środki czystości, a także wyprawki szkolne i zabawki.

Przekazywanie paczek do 21 grudnia do Biblioteki Pedagogicznej przy ul Worcella 25/27 we Wrocławiu.

                                                         

Grażyna Orłowska – Sondej

Prezes Fundacji Studio Wschód

 

Zdjęcia z poprzednich lat:

Paczka na Kresy: Aleksandrówka, Kamieniec Podolski, Koziatyn, Żytomierz

 

 

 

 

             

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]