Artykuły Obraz  newsa 12606 Dodano 28.06.2018

To nie tylko lekcja historii…

Po zakończeniu II wojny światowej na Dolny Śląsk przyjechało prawie milion mieszkańców Kresów. Przywieźli ze sobą swoją kulturę i tradycje. Budowali tu nowe życie, ale tęsknili za pozostawioną na Wschodzie ojcowizną. Mimo to rzadko odwiedzali ziemię przodków, którą często opuszczali w dramatycznych okolicznościach. Dopiero ich wnukowie odkrywają nieznane rodzinne losy, poznają najpiękniejsze karty naszej narodowej historii, gotowi do budowania mostów pomiędzy małymi ojczyznami swoich przodków.

Najaktywniejsi młodzi Dolnoślązacy od 8 lat ratują [polskie nekropolie niszczejące za wschodnią granicą, dokumentują i opisują mogiły bohaterów narodowych, niosą pomoc naszym Rodakom. Raz w roku zapraszają na wrocławski Rynek patriotów, wybitnych ludzi ze wschodnim rodowodem, ale również swoich rówieśników z Ukrainy, Litwy, Białorusi, aby w świątecznej atmosferze rozmawiać o Kresach, inicjować kolejne projekty.

 

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]