Artykuły Obraz  newsa 12659 Dodano 03.07.2018

Uroczyste pożegnanie wolontariuszy. Patriotyczny konwój wyruszył na Kresy

Ponad 1300 wolontariuszy wyruszyło dzisiaj wieczorem na Ukrainę, by porządkować mogiły swoich przodków. Uczestników akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” przez 10 dni uratują 145 opuszczonych polskich cmentarzy.

Wolontariuszy pożegnali m. in. sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera, wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, dolnośląski kurator oświaty Roman Kowalczyk i członek zarządu województwa dolnośląskie Tadeusz Samborski.
Pożegnanie miało uroczysty charakter i odbyło się przy akompaniamencie policyjnej orkiestry. Uczestnicy akcji odśpiewali m. in. Rotę. Jej słowa będą towarzyszyć uczniom, młodzieży, nauczycielom i wszystkim innym pracującym przez najbliższe dni na polskich cmentarzach na Kresach.
Patriotyczny konwój, który wyruszył w stronę granicy polsko-ukraińskiej, prowadzili motocykliści Rajdu Katyńskiego. Po odprawie celnej każda z grup uda się do miejscowości, gdzie będzie porządkować cmentarze. Niektórzy wolontariusze jadą aż do Kijowa czy też pod granicę ukraińsko-mołdawską.

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]