Aktualności Fundacji Studio Wschód Obraz  newsa 20152 Dodano 13.10.2021

Zbiórka zniczy na kresowe cmentarze

Zbliża się  dzień pamięci o zmarłych. Wielu mieszkańców naszego regionu  mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pamięć. Dolnośląscy uczniowie w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA od 12 lat porządkują polskie  nekropolie  na Wschodzie,  a w październiku zbierają znicze, aby 1 Listopada zapłonęły na polskich cmentarzach na Ukrainie i Wileńszczyźnie.

Podobnie jak w latach ubiegłych zwracamy się do wolontariuszy o podarowanie symbolicznej białej lub czerwonej lampki. Zapłoną one  na wielkich,   narodowych nekropoliach , ale również na  polskich cmentarzach na Ukrainie , które tego lata remontowane były przez młodych wolontariuszy z Dolnego Śląska.

Znicze można dostarczyć  po wcześniejszym umówieniu (kontakt poniżej) do 29  października do magazynów Polskiego Radia we Wrocławiu ul Karkonoska 10.  

 

Osoby zainteresowane zbiórką zniczy prosimy o kontakt na adres e-mail: orlowskasondej@gmail.com , mpoozrelacje.kontakt@gmail.com

 

 

 

 

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]