Artykuły Obraz  newsa 14683 Dodano 09.10.2018

Zbiórka zniczy na kresowe cmentarze – październik 2018

Zbliża się 1 wszy listopada – dzień pamięci o zmarłych. Wielu mieszkańców naszego regionu  mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pamięć. Dolnośląscy uczniowie w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA od 9 lat porządkują kresowe nekropolie, a w październiku zbierają znicze i wraz z ekipą TVP Polonia,  zawożą  je na Ukrainę i Wileńszczyznę.

Podobnie jak w latach ubiegłych zwracamy się do uczniów ich rodziców i  nauczycieli  o podarowanie symbolicznej lampki. Zapłoną one  na wielkich,   narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie, na Cmentarzu Łyczakowskim  we Lwowie, ale również na  polskich cmentarzach na Ukrainie , które tego lata remontowane były przez młodych wolontariuszy z Dolnego Śląska.  Na niektórych mogiłach nikt od wyjazdu Polaków nie zapalił  nigdy nawet jednej lampki.  Znicze można dostarczyć  do 26  października do magazynów Polskiego Radia we Wrocławiu, ul. Karkonoska 10.

Dodatkowe informacje udziela koordynatorka  akcji Grażyna Orłowska – Sondej  tel.  604 091 959

Zachęcamy również do wsparcia finansowego akcji.

Wpłaty można kierować na konto Fundacji Studio Wschód:

Nr konta: 40 1540 1030 2103 7457 2565 0001 (Bank Ochrony Środowiska)

W tytule prosimy wskazywać cel wpłaty, np. „na akcję Mogiłę pradziada”, „na transport darów”. Można wskazać też konkretną osobę, której zechcą Państwo pomóc. Wtedy nasze ekipa odwiedzi potrzebującego rodaka.

Płatność PayPal

Mogiły uporządkowane przez wolontariuszy w lipcu 2018 roku

Mogiły pradziadów znów ocalone od zapomnienia! Relacje z cmentarzy porządkowanych w 2018 roku

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]