Aktualności Obraz  newsa 15644 Dodano 26.01.2019

Dary od Dolnoślązaków na Wileńszczyznę

Po raz kolejny część świątecznych darów zebranych w dolnośląskich szkołach i instytucjach, została dostarczona naszym Rodakom zamieszkałym na Wileńszczyźnie. W Niemenczynie, w imieniu pana starosty Edwarda Puncewicza, odebrała je pani Waleria Stakauskaitė – zastępca starosty ds. społecznych.

Pan starosta Edward Puncewicz przekazał serdeczne podziękowanie i pozdrowienia dla naszym wolontariuszy i ofiarodawców. Dary z Polski zostaną przekazane najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy Niemenczyn, zamieszkałej przede wszystkim przez ludność pochodzenia polskiego. W tej gminie wyjątkowo pielęgnowane są tradycje i zwyczaje polskie, co świadczy o ogromnym przywiązaniu do Ojczyzny. Pamiętaliśmy także o naszych Rodakach zamieszkałych w Powiewiórce (niedaleko Zułowa), słynnej z kościoła pw. św. Kazimierza, w którym ochrzczony został Marszałek Józef Piłsudski. Świąteczne paczki dotarły do państwa Apolonii i Andrzeja Pietuchów – opiekunów kościoła oraz do pani Reginy Nikiforowej – zasłużonej nauczycielki, która wychowała kilka pokoleń młodzieży. Po wizycie na Wileńszczyźnie, po raz kolejny upewniam się, że pamięć o naszych Rodakach i niesienie Im pomocy, jest naszym obowiązkiem. Serdecznie dziękuję wszystkim, dzięki którym mogliśmy wesprzeć naszych Rodaków.

Jadwiga Horanin – wolontariuszka

 

Wspieraj Studio Wschód i zgarniaj gwarantowane nagrody!

 

Wsparcie standardowe:

Wpłaty można kierować na konto Fundacji Studio Wschód:

Nr konta: 40 1540 1030 2103 7457 2565 0001 (Bank Ochrony Środowiska)

W tytule prosimy wskazywać cel wpłaty, np. „na akcję Mogiłę pradziada”, „na transport darów”. Można wskazać też konkretną osobę, której zechcą Państwo pomóc. Wtedy nasze ekipa odwiedzi potrzebującego rodaka.

*Otrzymanie nagrody jest możliwe tylko poprzez wspieranie nas przez platformę patronite.pl

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]