Aktualności Obraz  newsa 16533 Dodano 28.06.2019

Czy dzieci z Dolnego Śląska uratują Kresy Wschodnie?

Dzieciaki ze  Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej wyjeżdżającej do Machnówki i Koziatyna, czynią przygotowania przed swą wyprawą na Kresy Wschodnie. 4 pokolenie Kresowian z zachodniej strony kraju będzie ocalać ślady dawnej ojczyzny pradziadów na wschodzie i to już 8 lipca. 1000 uczniów będzie remontować 150 zdewastowanych polskich cmentarzy na Ukrainie.

 26 maja i 9 czerwca 2019 r. odbyły się kwesty pod kościołami w Środzie Śląskiej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 od samego rana po każdej mszy świętej zbierali do puszek datki mieszkańców. Chętnych uczniów do przeprowadzenia kwesty  było tak wielu, że zastosowano metodę kto pierwszy się zgłosił.

Pierwszoklasista Ignacy był najmłodszym kwestującym.

 

Maj w naszej szkole był miesiącem „ Daru serca dla Polaków na Ukrainie”. Uczniowie zbierali artykuły spożywcze i przybory szkolne. Wszystko to , jeśli zmieścimy, zabierzemy ze sobą i na miejscu rozdamy potrzebującym.

W ubiegłym roku siostra zakonna Fabiana, która już po raz trzeci będzie dbała    o nasze wygody podczas akcji, poprosiła o alby do pierwszej komunii świętej dla dzieci na Ukrainie. Nasze siostry katechetki zwróciły się  o nie do rodziców uczniów, którzy tę uroczystość mają już za sobą. Wiele mam podarowało kompletne stroje łącznie z butami, rękawiczkami i wianuszkami.

 

 

Ostatnim elementem przygotowań jest kompletowanie sprzętu, przygotowanie kwiatów do dekoracji grobów i innych potrzebnych rzeczy. Z innymi grupami spotkamy się na uroczystości rozpoczynającej X edycję Mogiły pradziada ocal od zapomnienia 8 lipca 2019 r.

Od ciebie zależy czy dzieciaki uratują Kresy Wschodnie, nie szczędź grosza dla uczniów wyjeżdżających na wschód.

Wesprzyj nas!

Zobacz jak akcja wyglądała w poprzednich latach:

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]