Aktualności Obraz  newsa 2586 Dodano 28.04.2016

Dziś wyruszamy na Wileńszczyznę!

Udało nam się z sukcesem zakończyć zbiórkę barw narodowych. Dziś jedziemy, by przekazać je Polakom z Kresów. W sobotę zaś będziemy na marszu w Wilnie. Odwiedzimy wielu naszych rodaków, będziemy organizować grupę z Litwy do wspólnego wyjazdu na Ukrainę. W lipcu razem ponad granicami będziemy ratować kresowe dziedzictwo, porządkując ponad 103 polskie cmentarze.

W rozpisce wyprawy mamy wiele punktów do wypełnienia. Sporządzimy dwa reportaże z Wileńszczyzny, jeden poświęcony dniu Polaków i Polonii za granicą oraz drugi, który traktować będzie o odwiedzinach rodaków. Na marsz w Wilnie przywieziemy i rozdamy flagi zebrane w ramach naszej akcji ”Podaruj barwy narodowe rodakom na Kresach”.

Ważną częścią wyjazdu będzie organizacja wileńskiej grupy wolontariuszy. Naszą akcję Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia poszerzamy o współdziałanie młodych Polaków nie tylko z Polski, ale i z Białorusi oraz Litwy. W celu wspólnej współpracy i integracji. Wracamy w poniedziałek, a niebawem po powrocie opublikujemy relację.

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]