Aktualności Obraz  newsa 6578 Dodano 18.11.2016

Łukaszenka chwali komunizm „Nie czepiajcie się Stalina!”

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka w trakcie konferencji prasowej zwrócił się do rosyjskich dziennikarzy „Nie potępiajcie czasów Stalina. Nie trzeba rzucać kamieniami w swoją przeszłość” 

 

W trakcie konferencji prasowej, prezydent Białorusi odniósł się do kreowania i wizji historii czasów związku sowieckiego.

„Nie uważam, że trzeba coś wyrzucać z naszej historii. Wy tam u siebie potępiacie Stalina, a u nas tego nie ma. Nie dlatego, że wtedy nie było żadnych błędów. Były. Ale zanim się potępicie przeszłość to zobaczcie co jest teraz. Dziś i ja i wy popełniamy tyle błędów, żeby nawet Stalin by zadrżał, gdyby to zobaczył” – Łukaszenko o przedstawianiu historii w Rosji, porównując ją do przedstawienia na Białorusi.

 

Następnie prezydent Białorusi odniósł się do zamachu październikowego, dzięki któremu bolszewicy doszli do władzy. Łukaszenko ostrzega, że nie pozwoli zmieniać historii z czasów sowieckich. ,,Nie pozwolę rzucać kamieniami w naszą przeszłość. Nie pozwolę jej deptać”

 

Tym samym stwierdza, że zamach październikowy był pozytywnym wydarzeniem.

„A co takiego złego było w Rewolucji Październikowej? Dzięki niej doszli do władzy mądrzy ludzie. Myślicie, że prywatna własność to lekarstwo na wszystkie problemy? Że różnica między biednymi i superbogatymi to jest normalne? Ja tak nie uważam”

źródło: Kresy24

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]