Aktualności Obraz  newsa 15075 Dodano 04.12.2018

Mikołaj na Kresy w Nowej Rudzie

Od wielu już lat wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, w okresie poprzedzającym nadejście Św. Mikołaja, wykonują świąteczne paczki dla polskich dzieci z Kresów Wschodnich. Aby przekazać podarunki z Ojczyzny wolontariusze przeprowadzają zbiórki słodyczy, artykułów szkolnych oraz zabawek w szkołach oraz w supermarketach  na terenie woj. dolnośląskiego i opolskiego.

W dniu 1 grudnia bieżącego roku grupa 27 wolontariuszy z Jugowa przeprowadziła zbiórki słodyczy w Supermarketach „Biedronka” w Nowej Rudzie, na ul. Teatralnej 18 oraz na  ul. Piłsudskiego 33. Dziękujemy wszystkim darczyńcom,  dzięki którym,  już po raz kolejny, Św. Mikołaj z Ojczyzny zawita do polskich dzieci na Kresach. Dziękujemy darczyńcom za to, że są dowodem na to, że Św. Mikołaj jest patronem „daru człowieka dla człowieka”. Szczególne podziękowania kierujemy do Zarządu  Supermarketu „Biedronka”- Jeronimo Martins Polska S.A., za wyrażenie zgody na przeprowadzenie zbiórki słodyczy.

Opiekunowie wolontariuszy: Urszula Siwka, Magdalena Pełka, Bożena Sołek-Muzyka, Natalia Muzyka, Marcin Antosik oraz Bogdan Muzyka dziękują młodzieży za poświęcenie wolnego czasu i za bezinteresowną pracę na rzecz potrzebujących. Dnia 1 grudnia w zbiórce słodyczy uczestniczyli: Adrian Koćmirski, Bartłomiej Domagalski, Dawid Rachuna, Emil Markiewicz, Hanna Litwińska, Julia Lichwa, Julia Peszko, Karol Tyszka, Katarzyna Starzyk, Mateusz Dratwa, Milena Wyrębak, Oktawian Budźko, Aleksandra Kałwak, Olaf Peszko, Olga Hryckiewicz, Przemysław Dyjak, Violetta Hryckiewicz oraz Zuzanna Pełka.

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]