Aktualności Obraz  newsa 16122 Dodano 25.04.2019

Odnaleźli się po 75 latach [Wideo]

Jako małe dziecko został wywieziony z Kresów pod Sobótkę. Stanisław po upływie ponad 70 lat wrócił wrócił  z nami do rodzinnej Konopnówki. Wyprawa zakończyła się nieoczekiwanym obrotem akcji. Zobacz koniecznie historię Stanisława Dobrowolskiego, z którym wyruszyliśmy razem na wschód z naszą kamerą.

Oprócz powrotu obrazów z dzieciństwa, krajobrazów, budynków i rodzinnych mogił, spotkał osobę, której się nie spodziewał. Zobacz koniecznie historię Stanisława Dobrowolskiego, z którym wyruszyliśmy razem na wschód z naszą kamerą.

 

 

Trwa akcja wsparcia Rodaków w Rumunii, zapoznaj się, zobacz jak oni żyją. Wesprzyj.

Na rumuńskiej Bukowinie znajdują się trzy polskie wsie założone przez Polaków 180 lat temu. Odwiedziliśmy ich w Pleszy, Pojana Mikuli oraz Nowym Solońcu. Do dziś w tych wsiach żyją prawie sami krajanie, niestety część z nich, szczególnie osoby starsze żyją w strasznej biedzie.  Na naszym portalu znajdą Państwo więcej informacji o akcji i oczywiście zachęcamy do wsparcia, przed nami ponad 2000 kilometrów. Planujemy wyruszyć z pomocą na przełomie maja i czerwca.

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]