Aktualności Obraz  newsa 17068 Dodano 07.07.2019

Odprawa wyruszających jutro na Kresy

Już jutro o 18:00 spod wrocławskiego urzędu marszałkowskiego wyruszy konwój tysiąca osób, którzy przez 10 dni będą doprowadzać do porządku 150 kresowych cmentarzy. Młodzież wyruszająca na wschód będzie żegnana nie tylko przez swych najbliższych, ale także przez głównych patronów akcji ,,Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.

Wolontariuszy odprawi sekretarz stanu Prezydenta RP Andrzej Dera, który nie pożegna wolontariuszy, lecz razem z nimi wyruszy, by jako wolontariusz podjąć pracę w Busku. Jako przedstawiciel Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy odwiedzi młodzież pracującą na Lwowszczyźnie, Wołyniu, ziemi Tarnopolskiej i Stanisławowskiej. Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk jako patron kresowych działań w dolnośląskich szkołach będzie zagrzewał uczniów do kontynuowania pracy na rzecz Kresów. Obecny będzie również Marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski, oraz wiele innych osób, dzięki którym nasza kresowa inicjatywa ma możliwości realizacji, szczególnie w czasie aktualnej dziesiątej edycji akcji ,,Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia,,.

Tak wyglądała akcja w ubiegłym roku:

Zobacz listę, gdzie będziemy prowadzić prace na Kresach:

Lista 150 cmentarzy do ratowania – X edycja akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA – 8-18 lipca 2019

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]