Aktualności Obraz  newsa 6343 Dodano 14.11.2016

Odwiedziliśmy grób rodziny kardynała Gulbinowicza, w Bujwidzach na Wileńszczyźnie

Grupa harcerzy i uczniów z Dolnego Śląska uczestniczyła w wyjeździe na Wileńszczyznę, z okazji Dnia Niepodległości. W ramach organizowanej przez Fundację Studio Wschód inicjatywy, jej uczestnicy odwiedzili również Bujwidze, w których spoczywają przodkowie kardynała Henryka Gulbinowicza, urodzonego na Wileńszczyźnie. Na mogile jego rodziny zapaliliśmy znicze i odśpiewaliśmy pieśń „Pomódl się bracie za Polskę”.

Kardynał Henryk Gulbinowicz do postać niezwykła z wielu względów. Urodzony w Wilnie duchowny ma wiele zasług dla ojczyzny i zawsze podkreśla swój związek z Kresami. Podczas pobytu na Wileńszczyźnie, odwiedziliśmy również Bujwidze. W miejscowości tej pochowani są przodkowie kardynała.

Na ich grobie zapaliliśmy znicze, zmówiliśmy modlitwę, a także odśpiewaliśmy patriotyczną piosenkę „Pomódl się bracie za Polskę”. W wyjeździe uczestniczyli harcerze „Kedywu” z Legnicy, uczniowie z Jugowa i Nowej Rudy, a także wolontariusze z Dolnego Śląska. Oprócz Bujwidz, na trasie Studia Wschód znalazł się również Zułów (miejsce urodzenia Józefa Piłsudskiego), Powiewiórka, Butrymańce, Soleczniki i Wilno (włącznie z obchodami 11 listopada na Rossie).

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]