Aktualności Obraz  newsa 2531 Dodano 24.04.2016

Polski marsz w Wilnie – Dzień Polonii i Polaków za Granicami

30 kwietnia odbędzie się marsz Polaków w Wilnie. Będziemy brać udział w tym wydarzeniu i maszerować z rodakami. Na ten dzień zebraliśmy ogromną ilość barw narodowych, które przekażemy rodakom.

Zaproszenie Związku Polaków na Litwie

Szanowni Rodacy, Związek Polaków na Litwie zaprasza wszystkich Polaków zamieszkałych na Litwie oraz gości z Macierzy i wszystkich swoich sympatyków do udziału w świątecznej paradzie. Uroczystym pochodem uczcimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą, 225. rocznicę Konstytucji 3 Maja oraz wydarzenie historyczne, które dało początek Państwu Polskiemu – 1050. rocznicę chrztu Polski.

Zapraszamy 30 kwietnia do przybycia na Plac Niepodległości przy Sejmie RL, skąd o 12.30 wyruszymy wspólnie w świątecznej paradzie ulicami Wilna: Aleją Giedymina przez Plac Katedralny, ulicą Zamkową i Wielką do Ostrej Bramy, gdzie przy cudownym obrazie Matki Boskiej Ostrobramskiej o godz. 13.30 zostanie odprawiona Msza św.

Po wspólnej modlitwie udamy się na Plac Ratuszowy, gdzie od godz. 15.00 wystąpią miejscowe polskie zespoły artystyczne. Uwieńczeniem świątecznego dnia będzie możliwość wysłuchania Nieszporów Ludźmierskich o godz. 18.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Wilnie.

Szanowni Rodacy, wykażmy solidarność biorąc udział w paradzie!

ZAPRASZAMY ZNAJOMYCH NA WYDARZENIE! 🙂

/ Związek Polaków na Litwie

 

 

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]