Aktualności Obraz  newsa 7320 Dodano 14.03.2017

Pomnik w Hucie Pieniackiej ponownie zdewastowany: „śmierć lachom”

Pomnik upamiętniający pomordowanych Polaków w nieistniejącej wsi Huta Pieniacka, ponownie został zdewastowany przez nieznanych sprawców. Wysadzony na początku stycznia krzyż, który następnie odbudowała strona ukraińska, okraszony został swastykami, banderowskimi flagami i napisami, w tym „śmierć lachom” (w języku ukraińskim).

Pod koniec lutego na terenie Huty Pieniackiej odbyły się uroczystości 73. rocznicy pacyfikacji tej wsi, w trakcie której zginęło około tysiąca naszych rodaków, z których większość została spalona żywcem przez SS Galizien i ochotników ukraińskich.

Reportaż z uroczystości

Uroczystości odbyły się pod odnowionym krzyżem, który na początku stycznia tego roku został wysadzony przez nieznanych sprawców. Rekonstrukcji dokonała strona ukraińska. Nie minęło jednak wiele czasu, a pomnik w Hucie Pieniackiej ponownie został zdewastowany. Obrazują to poniższe zdjęcia:

222 image Huta

Czytaj również:

Wysadzono pomnik ofiar SS Galizien w Hucie Pieniackiej

Zbliża się rocznica pacyfikacji Huty Pieniackiej. Jak dziś wygląda zdewastowany pomnik pomordowanych Polaków.

Obchody 72. rocznicy zbrodni w Hucie Pieniackiej [galeria]

Wspomnienie o Hucie Pieniackiej

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]