Aktualności Obraz  newsa 11262 Dodano 03.01.2018

Program „Nasz Wschód” zastępuje „Studio Wschód”

Wraz z początkiem 2018 roku w TVP Polonia emitowany będzie program „Nasz Wschód”, realizowany przez red. Grażynę Orłowską-Sondej i jej ekipę telewizyjną. Program jest kontynuacją znanego od lat „Studia Wschód”, przybliża nam Kresy oraz mieszkających tam naszych Rodaków. Najbliższa emisja już dzisiaj na TVP Polonia o 18.25. Już teraz zachęcamy do obejrzenia czołówki programu.

„Daleko od Macierzy” to tytuł premierowego odcinka programu. Opowiada on o wyspach polskości zlokalizowanych wokół Żytomierza i Winnicy. Ekipie telewizyjnej towarzyszył zespół „Podolski Kwiat”, który kolędował w polskich gospodarstwach.

Czołówka programu

Program „Nasz Wschód” emitowany jest w TVP Polonia w środę o godz. 18.25 oraz w czwartek o godz. 0.10 i 7.00. Redaktor Grażyna Orłowska-Sondej przez kilkanaście lat realizowała program „Studio Wschód”, który cieszył się ogromną popularnością zwłaszcza na Dolnym Śląsku.

Przygotowywane na Kresach Wschodnich reportaże przybliżają mieszkańcom Dolnego Śląska miejsca urodzenia ich dziadów i pradziadów, historie krainy, która przez wieki była częścią naszej ojczyzny. Za wschodnią granicą pozostały pamiątki naszej przeszłości – wśród nich groby naszych bliskich i naszych bohaterów. Nie można o nich zapomnieć. Tę pamięć pielęgnowało „Studio Wschód”, a teraz będzie to robić „Nasz Wschód”.

Program realizowany przez wrocławską ekipę wielokrotnie mylony był ze „Studiem Wschód” na TVP Info, prowadzonym przez Marię Przełomiec, mającym polityczny charakter, a nie społeczny.

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]