Aktualności Obraz  newsa 15733 Dodano 06.02.2019

Program „Wschód”: Syców na kresowym szlaku

Ci, którzy kochają Kresy, tam się urodzili i tęsknią za swoją małą ojczyzną, obowiązkowo przyjeżdżają co roku w styczniu do Sycowa, aby spotkać sąsiadów zza miedzy. 16 lat temu Krzysztof Świderek, wieloletni konsul pracujący za naszą wschodnią granicą, obserwował osamotnienie Polaków rozsianych w byłych radzieckich republikach. Sycowianin z urodzenia, wybrał to miasto jako miejsce kresowych spotkań.

Przyjeżdżają tu sami swoi z Dolnego Śląska i ci, którzy pozostają i żyją na ojcowiźnie, choć jak mówią, Polska od nich odeszła. Koncerty sycowskie są okazją do rozmów o działaniach dowodzących o tym, że pamiętamy o naszych Rodakach i pielęgnujemy pamięć o kresowej historii.

Czytaj również: X edycja akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” zainaugurowana podczas koncertu kresowego w Sycowie

Pozostałe odcinki zobaczysz tutaj:

Program „Wschód” – kontynuacja „Studia Wschód” [wszystkie odcinki]

 

Wspieraj Studio Wschód i zgarniaj gwarantowane nagrody!

 

Wsparcie standardowe:

Wpłaty można kierować na konto Fundacji Studio Wschód:

Nr konta: 40 1540 1030 2103 7457 2565 0001 (Bank Ochrony Środowiska)

W tytule prosimy wskazywać cel wpłaty, np. „na akcję Mogiłę pradziada”, „na transport darów”. Można wskazać też konkretną osobę, której zechcą Państwo pomóc. Wtedy nasze ekipa odwiedzi potrzebującego rodaka.

*Otrzymanie nagrody jest możliwe tylko poprzez wspieranie nas przez platformę patronite.pl

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]