Aktualności Obraz  newsa 14566 Dodano 08.10.2018

Program „Wschód”: Wspólna ławka na Syberii

Mieszkający na Syberii Polacy w Ułan -Ude żyją od wieków razem z mongolskim ludem Buriatów co wydało niesamowitą mieszankę kulturową. Są zaciekawieni ziemią swoich przodków. Szczególnie młode pokolenie chce znać losy pradziadów zsyłanych po wielkich narodowych powstaniach na nieludzką ziemię.  Podróż do Polski jest dla nich wyjątkowym doświadczeniem.

Pod koniec ubiegłego roku grupa buriackich dzieci odwiedziła Warszawę. Z dalekiej Syberii przyjechali na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 203 w ramach projektu „Wspólna ławka”. Razem z polskimi uczniami poznawali zabytki stolicy naszego kraju, a także historię wielkich Polaków, którzy swoje losy związali z Syberią. Dzieciaki spędziły ze sobą ponad tydzień, zaprzyjaźniły się i polubiły. Tuż po zakończeniu tegorocznych wakacji uczniowie z Warszawy wybrali się z rewizytą do Ułan-Ude. Czekali na nich koledzy ze wspólnej ławki, ale także nasi rodacy wzruszeni wizytą obecnością na Syberii najmłodszych przedstawicieli polskiego narodu.

Ekipa Studia Wschód sporządziła szereg niesamowitych wideo reportaży na Syberii.

Program „Wschód”: Polscy włościanie na syberyjskiej ziemi

Program „Wschód”: Polacy w Ułan Ude

Program „Wschód”: Misja w Irkucku

Program „Wschód”: Mazowsze na Syberii

Program „Wschód”: Syberyjscy Staroobrzędowcy

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]