Wydarzenia Obraz  newsa 21537 Dodano 21.03.2022

Przekazaliśmy pomoc do Trembowli

Wolontariusze z Witoszyc Gmina Góra kolejny raz udali się na Ukrainę aby tym razem  zawieźć pomoc humanitarną naszym zaprzyjaźnionym kolegom z Trembowli.

Wcześniej uczniowie Klasy ósmej z Witoszyc bardzo dzielnie pomogli w załadunku. 18 marca 2022r. nasi wolontariusze w godzinach wieczornych udali się do Wrocławia aby doładować do pełna busa. W magazynach zgromadzone są dary przekazane przez wielu ludzi dobrej woli. Po załadunku udaliśmy się w kierunku granicy. Około godziny 5 rano naszego czasu w błyskawicznym tempie przekroczyliśmy granicę w Medyce. Do Mościsk dotarliśmy bez żadnych przeszkód, w umówionym miejscu  czekali na nas nasi ukraińscy koledzy z Trembowli. bardzo sprawnie dokonaliśmy przeładunku towaru, wymieniliśmy się informacjami dotyczącymi wzajemnej współpracy oraz sytuacji w jakiej się znajdują.

W imieniu Dyrektora Trembowelskiej Szkoły z którą współpracujemy w ramach akcji Mogiłę Pradziada Ocal Od zapomnienia wolontariusze składamy podziękowania za okazana pomoc w tak trudnych czasach.
Do Góry dotarliśmy w godzinach wieczornych cali, zmęczeni a zarazem szczęśliwi. Studio wschód na czele z Panią Grażyna Orłowską wraz z wolontariuszami dziękuje za ogromna pomoc w realizacji tak wielkiego przedsięwzięcia.

Już planujemy kolejny wyjazd tym razem znacznie dalej aby tam nieść pomoc. Bez Państwa wsparcia nie byłoby to możliwe. Specjalne podziękowania dla Artura i Klaudii którzy dzielnie koordynują akcja i są wielkim dla nas wsparciem.
Pozdrawiamy, Leszek Stecki i wolontariusze z Witoszyc Gmina Góra.

Utworzyliśmy zbiórkę dla ofiar wojny na Ukrainie zrzutka.pl/aujeg2

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]