Aktualności Obraz  newsa 11199 Dodano 24.12.2017

Rozmowa Faktów z red. Grażyną Orłowską-Sondej

Gościem „Rozmowy Faktów” na antenie TVP3 Wrocław była redaktor Grażyna Orłowska-Sondej, inicjatorka akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” oraz prezes Fundacji Studio Wschód. Rozmowa odbyła się 14 grudnia, tuż przed 364 podróżą na Kresy.

Red. Grażyna Orłowska-Sondej mówiła przede wszystkim o trwającej akcji „Paczka na Kresy„. Od początku grudnia ekipa Studia Wschód dostarcza potrzebującym Polakom na Ukrainie dary, które zbierane są przede wszystkim na Dolnym Śląsku. W zeszłym roku udało się zebrać i przetransportować około 50 ton żywności, środków czystości i zabawek dla najmłodszych. Najbliższy wyjazd na Kresy już 26 grudnia. 4 busy fundacji Studio Wschód odwiedzą kilkanaście miejscowości.

– To są Polacy, to jest wieś Aleksandrówka. Oni zawsze na nas czekają. Wiedzą, że 28 grudnia tam będziemy. My ich nie zawodzimy. Od rana oni siedzą na dachach i wypatrują, czy przyjedziemy. Jest to realna pomoc materialna – mówiła prezes Fundacji Studio Wschód. – My jesteśmy po prostu im potrzebni – dodała wrocławska dziennikarka.

Do paczek dołączane są też kartki świąteczne, które własnoręcznie zrobiły dzieci z dolnośląskich szkół. Jednocześnie red. Grażyna Orłowska-Sondej zaapelowała do Dolnoślązaków, by pamiętali o swoich krewnych, którzy pozostali za wschodnią granicą.

– Przypomnijcie sobie Państwo, że tam daleko za wschodnią granicą żyją ludzie, którzy są krewnymi, których serca biją po polsku – mówiła dziennikarka.

Cały program można obejrzeć tutaj.

Zobacz również galerię z pakowania darów na Kresy.

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]