Aktualności Obraz  newsa 12368 Dodano 14.05.2018

Wielki Koncert Kresowy: tak było rok temu [wideo]

Już 18 maja IX Wielki Koncert Kresowy. Na wrocławskim Rynku kolejny raz zameldują się zespoły ze Wschodu, zaś wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” podsumują przygotowania do lipcowego wyjazdu na mogiły swoich przodków. Tymczasem przypominamy, jak przebiegał koncert w zeszłym roku.

Na scenie zaprezentowały się polskie zespoły z Ukrainy, Litwy i Białorusi, a także – już tradycyjnie – UMCS z Lublina. Doszło również do wyjątkowego wydarzenia:  uroczystego wręczenia honorowego obywatelstwa Wileńszczyzny dla kardynała Henryka Gulbinowicza, patrona i współzałożyciela naszej kresowej inicjatywy. To wyjątkowe wyróżnienie wręczyła Mer Samorządu Rejonu Wileńskiego Maria Rekść oraz Starosta Gminy Niemenczyn Edward Puncewicz. Tytuł honorowego obywatela duchowny otrzymał jeszcze w 2015 roku (29 kwietnia), ale wszyscy czekali na dogodną okazję do uhonorowania kardynała.

Studio Wschód: W hołdzie Kresom (obejrzyj materiał z zeszłorocznego koncertu przechodząc pod podświetlony link)

Wielki Koncert Kresowy za nami (przeczytaj relację z koncertu)

 

Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi koncertu i zapoznania się ze wszystkimi szczegółami!

 

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]