Aktualności Obraz  newsa 11927 Dodano 31.03.2018

Wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada…” wyróżnieni w konkursie „Ośmiu wspaniałych Wrocławia”

Wolontariusze akcji: „Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia”: Robert Dobosiewicz i Mateusz Templin z Zespołu Szkół Gastronomicznych z Wrocławia zostali wyróżnieni podczas Gali XXIV edycji konkursu: „8 wspaniałych Wrocławia”. 

Gala odbyła się 19 marca 2018 r. w Centrum Kongresowym obok Hali Stulecia we Wrocławiu i była okazją do rozstrzygnięcia konkursu dla młodzieży szkolnej, do którego zgłoszono 347 wolontariuszy oraz przeprowadzonego po raz pierwszy konkursu „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu”, do którego zgłoszono 308 wolontariuszy. Wolontariusze za swoją działalność w roku 2017 byli wyróżniani i nagradzani zarówno w kategoriach grupowych, jak i indywidualnych.
Robert i Mateusz zostali wyróżnieni w kategorii wolontariuszy zgłoszonych indywidualnie przez szkołę. W akcji biorą aktywny udział od 2016 roku. Porządkowali z grupą cmentarze w Laszkach Murowanych (ob. Murovane) i Starej Soli k. Starego Sambora w woj. lwowskim, ponadto zaangażowali się w pomoc Polakom na Wschodzie, zbiórkę darów w swojej szkole i pakowanie paczek (w 2016 r. byli z darami razem z ekipą TVP Wrocław u Rodaków na Ziemi Lwowskiej i Podolu). Tak jak wszyscy wolontariusze kwestują na rzecz akcji, prowadzą w szkole zbiórkę zniczy, akcję: „Złotówka na Kresy”, itp. We wrześniu 2017 r. odnawiali w Pasiecznej pomnik żołnierzy Żelaznej Brygady a w listopadzie uczestniczyli z dwoma wolontariuszkami z ZSG w uroczystości jego odsłonięcia.
19 marca przed uroczystą Galą i w jej trakcie prezentowano dokumentację fotograficzną pracy wolontariuszy, w tym uczestników akcji: „Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia”. Dzięki nominowaniu Roberta, Mateusza i pozostałych wolontariuszy do konkursu, nasza akcja zaistniała w świadomości wielu uczniów, wrocławian i zaproszonych gości.
Cieszymy się, że została również doceniona przez jury konkursu w formie wyróżnień obu wolontariuszy.
Beata Oziembłowska

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]