Aktualności Obraz  newsa 16271 Dodano 09.05.2019

Wschód: Rajd szlakiem kresowej pamięci – Z Wrocławia do Kamieńca Podolskiego

W trakcie świąt majowych coraz więcej osób wyrusza na Kresy, z Wrocławia  do Kamieńca Podolskiego odbył się rajd złożony z motocykli i samochodów. Razem na wschód wyruszyli studenci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Młodzi coraz częściej pragną zwiedzać swą dawną ojcowiznę. VI Rajd Ekologiczny Politechniki Wrocławskiej wywodzi się z Rajdu Katyńskiego. O tej niesamowitej wyprawie traktuje nasz najnowszy reportaż .

Jak relacjonował nam inicjator i komandor rajdu Płk Prof. Mieczysław Struś hasłem VI edycji rajdu są słowa: „Pamięć o historii, w stulecie odzyskiwania niepodległości, wyzwaniem do obrony i rozkwitu Rzeczypospolitej”. Trasa rajdu wiodła od Wrocławia poprzez Chocim i Kamieniec Podolski, gdzie miało miejsce spotkanie z miejscową polską ludnością. Po raz pierwszy rajd dotarł również do Kuryłówki, skąd pochodził jeden z ojców naszej Niepodległości Ignacy Paderewski.

 

Wyprawa na wschód była obfita w wiele wyjątkowych spotkań, rodacy na Kresach zawsze odczuwają ogromną radość ze spotkań z rodakami w macierzy, którzy przyjeżdżają zwiedzać dawne ziemie Rzeczypospolitej. Jednak widok kilkudziesięciu motocykli i aut przyozdobionymi narodowymi emblematami tylko spotęgował radość i  wzruszenie u naszych krajan. Emocji jakie towarzyszyły uczestnikom rajdu i kresowiakom nie można opisać słowami, stąd już teraz zachęcamy do obejrzenia najnowszego reportażu, który znajduje się poniżej.

 

 

Zobacz również:

Zapraszamy na X Wielki Koncert Kresowy we Wrocławiu – 24.05.2019 Rynek

Pomoc dla Rodaków na Bukowinie [Akcja]

Wschód: Polacy na Kamczatce – Czyli jak żyją Polacy w Rosji

Mileńkie Wy Moje! – Wileński Wincuk wyjaśnia duszę Kresów Wschodnich

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]