Aktualności Obraz  newsa 2619 Dodano 30.04.2016

Wyjątkowy spot z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej [wideo]

Telewizja Polska wyprodukowała specjalny spot, który przedstawia początek oraz rozwój narodowych barw naszej ojczyzny. Wideo będzie emitowane na wszystkich kanałach TVP w dniach 1-3 maja, kiedy to biało-czerwone barwy są szczególnie eksponowane. Spot można zobaczyć już teraz w Internecie.

Długi majowy weekend to nie tylko okazja do odpoczynku i zabawy. W tym okresie obchodzimy również ważne święta związane z naszą historią oraz narodem. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, pokazując w ten sposób szacunek do tego niezwykle ważnego symbolu naszej ojczyzny. Dzień później to z kolei Święto Narodowe 3 maja, obchodzone w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Był to pierwszy tego typu akt prawny w Europie, a drugi na świecie. Próby ratowania państwa w tamtych latach zostały jednak zniweczone przez zdrajców narodu, którzy zawiązali konfederację targowicką. O tym wydarzeniu więcej przeczytasz tutaj.

Poniżej prezentujemy spot Telewizji Polskiej z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej:

fot. screen Youtube/iTVP

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]