Aktualności Obraz  newsa 18889 Dodano 29.01.2020

XVII Koncert Charytatywny na Rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie w Sycowie

W ubiegłą sobotę miał miejsce już XVII koncert kresowy w Sycowie. Wystąpiły zespoły z kraju jak i Kresów oraz Syberii. Wydarzenie było okazją by spotkać się z foklorem, podczas koncertu zainaugurowano XI edycję akcji ,,Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.  

Inicjatorem koncertów w Sycowie jest Konsul Generalny RP w Irkucku – Krzysztof Świderek. Na koncercie z jego zaproszenia wystąpił zespół z syberyjskiego Krasnojarska – Korale oraz Wszystko w Porządków z Browarów pod Kijowe. Z Mińska wystąpił zespół Kapelusz i Beret. Oprócz zespołów folklorystycznych wystąpił bard Maciej Wróblewski. Organizatorem było miasto i gmina Syców.

 

Oprócz koncertu można było obejrzeć wystawę akcji ,,Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, która jest współfinansowana m. in. przez Senat RP.

Galeria zdjęć z koncertu:

W trakcie koncertu ogłosiliśmy jedenastą edycję akcji ,,Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, gość przedstawiliśmy efekty naszych prac.

 

 

 

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]