Wydarzenia Obraz  newsa 19970 Dodano 18.08.2021

Zbaraż i Berezowica Mała – MPOOZ 2021

Stała grupa młodzieży-wolontariuszy pracujących na cmentarzu w Zbarażu liczy sobie 6 osób. Każdy z nas był na akcji co najmniej trzy razy. Zazwyczaj do Zbaraża przyjeżdżało nas kilkanaście osób, niestety w tym roku z powodu pandemii mogły przyjechać tylko pełnoletnie osoby, tak więc uczniowie ze szkoły podstawowej numer 90 we Wrocławiu niestety nie mogli wziąć udziału w wyjeździe. Mamy nadzieję, że za rok pojedziemy pełnym składem. 

Podczas tegorocznego wyjazdu, jak również tych poprzednich, mogliśmy liczyć na wielką pomoc ze strony mieszkańców. Do pomocy w pracy na cmentarz przychodzili do nas pracownicy z utrzymania zieleni z miasta, nauczycielki z uczniami ze szkoły jak również przyjaciele, którzy już od wielu lat nam pomagają. Starsze osoby, które nie mogły pomóc fizycznie, wspierały nas kanapkami, kompotem, wypiekami, miłym słowem i swoim uśmiechem. 


Większość z nas ma, albo miało  przodków z Kresów, więc udział w tej akcji jest dla nas nie tylko wspaniałą lekcją historii i dbaniem o pamięć poległych tam Polaków, ale również bardzo osobistym przeżyciem. Jesteśmy dumni, że nasza praca przynosi efekty, i że coraz więcej osób zna akcję „Mogile pradziada ocal od zapomnienia”. Dla nas najlepszą nagrodą za pracę są słowa ludzi, uśmiechy i wdzięczność jaką nas obdarzają.”

Zbaraż

Berezowica Mała

Projekt współfinansowany przez Gminę Wrocław

Projekt współfinansowany Fundacje KGHM Polska Miedź

Projekt współfinansowany przez Instytut POLONIKA

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]