Aktualności Obraz  newsa 8248 Dodano 26.07.2017

Zbrodnie UPA i SS Galizien w Siemianówce [Spotkanie z świadkiem historii]

Odwiedziliśmy 90 – letniego Pana Bolesława Bednarskiego, który był świadkiem zbrodni dokonanych przez banderowców i SS – Galizien na Polakach i sprawiedliwych Ukraińcach w Siemianówce. Ukraińcy opętani ideologią Doncowa i Bandery swe zbrodnicze owoce przynieśli pod lwowską wieś w 1944 roku, gdzie kulminacja mordu nastąpiła 26 lipca, rok po rozpoczęciu ludobójstwa na Wołyniu.  Świadectwo historii zamieszczamy w formacie PDF.

 

Żyją jeszcze wśród nas świadkowie historii, którzy na własne oczy widzieli zbrodnie dokonane przez ukraińskich szowinistów. Dziś gdy historia za Bugiem jest zakłamywana, zbrodnie są relatywizowane, a bandytom stawiane są pomniki, trzeba śpieszyć by relacje tych co przeżyli eksterminację ocalić od zapomnienia.

 

Po raz pierwszy historia ludobójstwa w Siemianówce jest publikowana, uważamy ją za lekturę obowiązkową. Tym samym zachęcamy do odwiedzania i szukania świadków historii w swych okolicach.

 

By ściągnąć plik kliknij poniżej!

Świadectwo zbrodni UPA i SS Galizien na Polakach w Siemianówce

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]