30-lecie Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”

Trzy dziesięciolecia swojego funkcjonowania i pełnienia misji Fundacja zainaugurowała w 23 października w Wilnie.

Była to okazja do odbycia się dwuczęściowego, patriotyczno-rozrywkowego koncertu, w którym udział wziąć mogli wilnianie. Wydarzenie miało miejsce w sali koncertowej Compensa. Oprócz Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” za organizację koncertu odpowiedziana była Polska Scena Muzyczna na Litwie.

Uroczysta gala, prowadzona przez Katarzynę Wołejko, nawiązywała do zbliżającej się listopadowej 104. rocznicy polskiej niepodległości. Na scenie wystąpili soliście Ewelina Saszenko i Krzysztof Iwaneczko. Ich akompaniamentem była dyrygowana przez Rafała Jackiewicza (niemenczyńskiego Polaka) Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. J. Semkowa.

Z podziękowaniami za owocną współpracę do Ambasador RP na Litwie Urszuli Doroszewskiej zwrócił się prezes Fundacji, Mikołaj Falkowski. Podkreślił także wkład całego zespołu fundacji w działania na rzecz Polaków na Wschodzie – realizację projektów w zakresie kultury, oświaty, ochrony polskiego dziedzictwa i działań charytatywnych.

Prezes Falkowski zachęcił także zebranych na uroczystości, by włączyli się aktywnie we wsparcie Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki, z którym Fundacja od lat współdziała. Podczas przerwy uczestnicy koncertu mogli złożyć ofiary na rzecz tej inicjatywy.

Zobacz również:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top