Aktualności Obraz  newsa 19647 Dodano 06.03.2021

„Aby dzień i noc przeżyć… ” – Makabryczne warunki życiowe Pani Aleksandry na Ukrainie

Pani Aleksandra z Chodorowa przeżywa horror. Chora kobieta po udarze jest zupełnie sama i w połowie sparaliżowana. Przez całe życie pracowała w służbie zdrowia, dzisiaj niespełna czterystuzłotowa emerytura nie wystarcza na zakup leków i żywności. Jest niezdolna do samodzielnego życia…

Podczas każdej podróży na Kresy poznajemy nowych ludzi, potrzebujących pomocy. Oni czekają na każdy sygnał z ojczyzny, tylko ich głos nie zawsze  do nas dociera. . O wizytę u pani Aleksandry Kogut z Chodorowa w województwie lwowskim, poprosił nas proboszcz miejscowej parafii ks. Andrzej Mihułka. Od lat stara się  pomagać pani Aleksandrze, ale chora kobieta jest zupełnie sama. Przez całe życie pracowała w służbie zdrowia, dzisiaj  niespełna czterystuzłotowa  emerytura nie wystarcza  na zakup leków i żywności.

Grażyna Orłowska – Sondej

Święta Wielkanocne coraz bliżej, nie zapominamy o naszych Rodakach żyjących za wschodnią granicą, którzy znajdują się w ciężkiej sytuacji materialnej. W okresie poprzednich świąt przekazaliśmy mimo pandemii kiladziesiąt ton darów dla naszych krajan. Nasi Rodacy pozostający na dawnych Kresach Rzeczypospolitej liczą na nasze wsparcie, którego nie może zabraknąć. Zebrane fundusze posłużą na zakup darów oraz transportu ich za wschodnią granicę. Zachęcamy do wsparcia akcji!

Od wielu lat organizujemy zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Zwracamy się po raz kolejny – PODARUJCIE PACZKĘ NA KRESY. Będzie to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych , którzy pozostali na wschodzie. W tym roku akcja pomocowa jest utrudniona przez obostrzenia. Potrzebujemy funduszy na pokrycie transportu i zakupu darów.

https://www.youtube.com/embed/mbSJ4Au7f1U?feature=oembed

Wesprzyj akcję Wielkanocna pomoc dla Rodaków na Kresach – Kresowy Zajączek 2021

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]