Apel Rity Tamašunienė do parlamentu

Pierwsze posiedzenie Sejmu Republiki Litewskiej w jesiennej sesji parlamentarnej rozpoczęło się dnia 10 września.

Rita Tamašunienė, posłanka na sejm z Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin, skierowała na nim apel do pozostałych parlamentarzystów by najszybciej ja to możliwe przyjęli ustawy łagodzące dla biznesu oraz mieszkańców skutki bieżącego kryzysu energetyczno-gospodarczego.

Liczne słowa krytyki z jej strony padły pod adresem rządu, który zdaniem posłanki nie reaguje wystarczająco stanowczo i adekwatnie na sytuację do której doszło w kraju. Konkretne działania powinny zostać podjęte już teraz, gdyż cała Litwa stoi w obliczu trudnej jesieni oraz zimy, których obawia się niemalże cała Europa.

„Spodziewaliśmy się, że program już w pierwszych dniach sesji stanie się decyzjami w sprawie dochodów mieszkańców, potrzeb osób wrażliwych społecznie – seniorów, cen na najpotrzebniejsze produkty spożywcze i usługi, opanowania kosztów sezonu grzewczego, cen prądu i innych zasobów energetycznych dla odbiorców prywatnych, biznesu i także dla sektora publicznego.”

Niekonkretne, niezdecydowane, niesolidne, nieczułe względem mieszkańców – tak poseł AWPL-ZChR scharakteryzowała złożone pod obrady Sejmu propozycje rządowe, mające pomóc z kryzysie.

Zobacz również:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top