Aktualności Fundacji Studio Wschód Obraz  newsa 19722 Dodano 01.06.2021

Dla Rodaków na Kresach z mistrzynią olimpijską

Tym razem nasz wyjazd Studio Wschód do Polaków na Ukrainie odbył się we współpracy wraz z Zofią Klepacka oraz Grupą PGE Zawitaliśmy na ziemię lwowską do polskiej szkoły w Mościskach, do zespołu Lilia w Sądowej Wiszni oraz do Pani Aleksandry z Chodorowa, dzięki której nasza współpraca się zaczęła. Na portalu już zdjęcia z wyjazdu, a reportaż już w niedalekiej przyszłości.

 

Udało się zrealizować akcję pomocową, która rozpoczęła się od naszej publikacji trudnej historii życiowej Pani Aleksandry z Chodorowa. Wtedy to jej losem zainteresowała się mistrzyni olimpijska Zofia Klepacka oraz jej sponsor Polska Grupa Energetyczna.

Nawiązaliśmy kontakt a akcję pomocową rozszerzyliśmy o wizytę o najmłodszych Rodaków w Mościskach, gdzie znajduje się polska szkoła państwowa oraz o Sądową Wisznie gdzie w ramach polskiego towarzystwa jest prowadzony polski zespół folklorystyczny „Lilia”.

 

Wizyta u rodziny Barnusiów w Mościskach

Wyjazd był obfity w wiele emocji i wzruszeń, Fundacja PGE zapewniła upominki dla Rodaków i tak jak zawsze jeździmy do „naszych” dzieciaków z paczkami. To jednak spotkanie z wybitnym sportowcem i odbiór tego wydarzenia przez dzieciaków przerosło nasze oczekiwania, dzieci były pełne entuzjazmu i chętnie zadawały pytania naszej mistrzyni. Zaś dzięki Zofii Klepackiej, która poświęciła na licytacje swój medal udało się zapewnić na rok opiekę dla Pani Aleksandry.

Na Ukrainę wrócimy z Zofią Klepacką najpewniej w sierpniu a reportaż z wyjazdu będzie miał premiere za dwa tygodnie, tymczasem zapraszamy obejrzeć poniższą galerię zdjęć z wyprawy.

 

Mośćiska

 

Sądowa Wisznia

 

Chodorów

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]