Aktualności Fundacji Studio Wschód Obraz  newsa 28635 Dodano 09.11.2023

Narodowe Święto Niepodległości na Wileńszczyźnie

Już dziś wyruszają na Litwę związani z Akcją Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia dolnośląscy nauczyciele  wraz z uczniowskimi i harcerskimi pocztami sztandarowymi.

Wolontariusze, którzy nie tylko ratują polskie cmentarze na Ukrainie i w Kazachstanie i Mołdawii,  ale także pielęgnują pamięć o Rodakach spoczywających na Litwie, wezmą udział w uroczystościach patriotycznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości na wileńskim cmentarzu na Rossie. Odwiedzą miejsca związane z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, m.in. Zułów – miejsce urodzenia i Powiewiórkę – kościół, gdzie został ochrzczony i cmentarz, gdzie spoczywa ks. Tomasz Woliński, który ochrzcił przyszłego Marszałka.

Uczestnicy wyjazdu wezmą udział w organizowanej po raz 29. Sztafecie Niepodległości. Jej trasa zawsze upamiętnia ważne dla historii Polski miejsca i postacie. Ze wzruszeniem wszyscy czekają na  spotkania z naszymi Rodakami, mieszkającymi na Wileńszczyźnie.

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]