Artykuły Obraz  newsa 20510 Dodano 17.12.2021

Ogrom darów dla Rodaków na Kresach – Wyruszył kolejny konwój świąteczny na wschód

Wczoraj wieczorem 3 transporty pełne darów wyruszyły do Rodaków na wschodzie. Ogrom darów przywieźli wczoraj wolontariusze z Jugowa zbierający dary w gminie Nowa Ruda, pomogli je również przygotować do drogi. Obecni byli uczniowie szkoły Husarz – Głównej Wojskowej Szkoły Średnia we Wrocławiu, którzy wyruszyli z nami aby osobiście przekazać pomoc Polakom za wschodnią granicą.

Główna część paczek tego konwoju trafi do Polaków w Przemyślanach i innych miejscowości w obrębie ziemi lwowskiej.

 

Za wschodnią granicą Rzeczypospolitej żyje wielu naszych Rodaków, którzy co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia czekają na wieści oraz paczki z Macierzy. Fundacja Studio Wschód ponownie poniesie pomoc dla najbardziej potrzebujących naszych krajan. 

Od wielu lat organizujemy zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Zwracamy się po raz kolejny – PODARUJCIE PACZKĘ NA KRESY. Będzie to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych , którzy pozostali na wschodzie. Potrzebujemy funduszy na pokrycie transportu i zakupu darów.

Potrzebne będą słodycze, kawa herbata, konserwy, olej, cukier, makaron, ryż, środki czystości, żywność długoterminową! Zbieramy fundusze i dary do 20 grudnia.

Jeśli chcesz wysłać paczkę napisz na poniższy adres:

mpoozrelacje.kontakt@gmail.com

Zebrana pomoc trafi do Rodaków, którym pomagamy od wielu lat. Zobacz koniecznie poniższe filmy z poprzednich naszych akcji pomocowych! Akcje świąteczną możesz wesprzeć również przez internet:

 Świąteczna pomoc dla Rodaków na Kresach 2021 https://zrzutka.pl/b4gndk
Paczki dla Kresowian można słać na poniższy adres:
Radio Wrocław, Aleja Karkonoska 10, Wrocław
 53-015

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]