Aktualności Fundacji Studio Wschód Obraz  newsa 22214 Dodano 17.06.2022

Ukraińcy uporządkowali polski cmentarz w Zbarażu

W Zbarażu na terenie obwodu tarnopolskiego jeden z największych polskich cmentarzy na Ukrainie został uporządkowany. Miejscowi Ukraińcy i uchodźcy ze wschodu kraju wzięli udział w akcji w geście wdzięczności  za pomoc dla narodu polskiego. Przez wiele lat na cmentarzu co roku pracowali wolontariusze z Fundacji Studio Wschód.

W wyniku rosyjskiej napaści na Ukrainę akcja ,,Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” nie odbędzie się w tym roku na obszarze Ukrainy. Przez wiele lat nasi wolontariusze docierali do Zbaraża. Gdy wybuchła wojna nasi wolontariusze z Bolesławca przystąpili do zbiórki pomocy dla Zbarażan. Ukraińcy zaś wyręczyli polskich wolontariuszy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji szczególne słowa uznania należą się dla burmistrza Zbaraża Romana Polikrowskiego, który na wiele lat przed wybuchem wojny był przykładem dla rozwijania relacji polsko-ukraińskich przy szeregu innych inicjatyw. Poniżej załączamy film z inicjatywy w Zbarażu.

 

Przed pandemią COVID 19 i wojną na Ukrainie nasi wolontariusze wielokrotnie pracowali w Zbarażu, relacje z tamtych inicjatyw zamieszczamy poniżej.

To już piąty rok! Relacja ze Zbaraża i Berezowicy Małej (MPOOZ 2018)

Zbaraż i Berezowica Mała – MPOOZ 2021

POMOC OFIAROM WOJNY NA UKRAINIE

 

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]