Będzie lepiej (1936) – Lwowski Szczepko i Tońko ratują ”Bajbusa” [Film]

Słynni lwowscy muzykanci po wyrzuceniu ich z pracy w fabryce lalek znaleźli w parku porzucone niemowle. Niebawem ”Bajbus”, jak nazwali dziecko został wywieziony ze Lwowa do Warszawy. Zrozpaczony Tońko i Szczepko wyruszają do stolicy na ratunek. Jak skończyła się ta historia? Zapraszamy na przedwojenny seans!

Do dziś Szczepko (Kazimierz Wajda) i Tońko ( Henryk Vogelfanger) należą do najbardziej znanych lwowskich postaci. Obydwaj aktorzy występowali w audycji radiowej Wesoła Lwowska Fala. Ich lwowskie kreacje batiarów sprawiły, że stali się oni jednymi z najpopularniejszych osób II Rzeczypospolitej. Ich audycje przyciągały 6 milionów stałych słuchaczy, co do dziś czyni ich audycję jedną z  najpopularniejszych w całej historii polskiego radia.

Kazimierz Wajda z Henrykiem Vogelfangerem wystąpili w słynnym filmie ”Włóczęgi” z 1939 roku. Gdzie zaśpiewali piosenki ”Tylko we Lwowie” i ”Serce Batiara”. Cały film się nie zachował z powodu napadu na Polskę we wrześniu 1939 roku dokonanego  przez Niemcy i ZSRR.

 

Zachęcamy do obejrzenia filmu: Będzie lepiej

 

Piosenka ”Tylko we Lwowie”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top