Aktualności Obraz  newsa 7946 Dodano 15.06.2017

Będzie lepiej (1936) – Lwowski Szczepko i Tońko ratują ”Bajbusa” [Film]

Słynni lwowscy muzykanci po wyrzuceniu ich z pracy w fabryce lalek znaleźli w parku porzucone niemowle. Niebawem ”Bajbus”, jak nazwali dziecko został wywieziony ze Lwowa do Warszawy. Zrozpaczony Tońko i Szczepko wyruszają do stolicy na ratunek. Jak skończyłą się ta historia? Zapraszamy na przedwojenny seans!
 

Do dziś Szczepko (Kazimierz Wajda) i Tońko ( Henryk Vogelfanger) należą do najbardziej znanych lwowskich postaci. Obydwaj aktorzy występowali w audycji radiowej Wesoła Lwowska Fala. Ich lwowskie kreacje batiarów sprawiły, że stali się oni jednymi z najpopularniejszych osób II Rzeczypospolitej. Ich audycje przyciągały 6 milionów stałych słuchaczy, co do dziś czyni ich audycję jedną z  najpopularniejszych w całej historii polskiego radia.

Kazimierz Wajda z Henrykiem Vogelfangerem wystąpili w słynnym filmie ”Włóczęgi” z 1939 roku. Gdzie zaśpiewali piosenki ”Tylko we Lwowie” i ”Serce Batiara”. Cały film się nie zachował z powodu napadu na Polskę we wrześniu 1939 roku dokonanego  przez Niemcy i ZSRR.

 

Zachęcamy do obejrzenia filmu: Będzie lepiej

 

Piosenka ”Tylko we Lwowie”

Piosenka ”Serce Batiara”

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]