Aktualności Obraz  newsa 7862 Dodano 05.06.2017

Buriaci z Syberii śpiewają „Szła dzieweczka…” [wideo]

Potomkowie Polaków z Ułan-Ude w Buriacji, wykonują utwór „Szła dzieweczka do laseczka”, w ramach Dnia Polonii i Polaków za Granicą. Część mongolskiej społeczności Buriatów, mimo upływu lat i odległości od Rzeczpospolitej, nie zapomina o swoich polskich korzeniach. Pod koniec maja odwiedziła ich ekipa telewizyjna Studia Wschód.

Szacuje się, że w Buriacji na wschodniej Syberii  żyje około 400 Polaków, jednak liczba osób z polskimi korzeniami to już około 10 tys. Od 1993 roku, w Ułan-Ude, stolicy regionu, działa polskie stowarzyszenie kulturalne „Nadzieja”.

Dlatego też tak daleko od Rzeczpospolitej, można wciąż zetknąć się z naszą narodową kulturą i zwyczajami. A w wykonaniu Buriatów, mongolskiego narodu, wygląda to niesamowicie.

Reportaż z wizyty w Buriacji został wyemitowany w TVP Polonia. We wtorek, 6 czerwca o godz. 18, będzie można go obejrzeć również w TVP3 Wrocław. Program pojawi się również w Internecie.

Galeria zdjęć

Newsletter

zapisując się do naszego newslettera na bieżąco będziemy informować Cię o nowych artykułach, aktualnościach oraz akcjach organizowanych przez Studio Wschód
[FM_form id="1"]