Dni Kultury Polskiej w Stanisławowie (28-29 maja)

W najbliższy weekend w Stanisławowie (dziś Iwano-Frankiwsku) odbędą się Dni Kultury Polskiej. W programie m. in.: spektakle, wystawy czy też koncert polskiej muzyki i tańca. Szczegóły poniżej. Organizatorem jest Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego.

W programie:

28 maja 2016 (sobota)

Godz. 16.00 OTWARCIE WYSTAWY „STANISŁAWÓW. Z ŻYCIA MIASTA”, Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku, (ul. Strzelców Siczowych 56). Wstęp wolny.

Stanisławów choć nie jest bardzo starym ośrodkiem miejskim zmieniał się wielokrotnie. Miasto budowane pierwotnie jako twierdza warowna wraz z upływem lat uzupełniało swoje budowle. Zmieniały się ulice, domy mieszczańskie, świątynie i urzędy, zagospodarowywano place. Zapraszamy Państwa na podróż po mieście dawnymi śladami. Będzie to okazja zajrzeć do dawnego Stanisławowa i na kilkunastu planszach sprawdzić jak żyło ówczesne miasto.

Godz. 18.00 SPEKTAKL „NA PEŁNYM MORZU” W WYKONANIU POLSKIEGO TEATRU LUDOWEGO WE LWOWIE, Iwano-Frankiwski Obwodowy Teatr Lalek im. Marijky Pidhirianky (ul. Niepodległości 10a). Wstęp wolny.

Głównymi bohaterami dramatu są trzej rozbitkowie, dryfujący na tratwie na tytułowym pełnym morzu. Odkrywają, że wyczerpały się już całe zapasy żywności, a są bardzo głodni. Postanawiają zatem, że jeden z nich zostanie posiłkiem dla dwóch pozostałych…

29 maja 2016 (niedziela)

Godz. 12.00 UROCZYSTA MSZA ŚW. W KOŚCIELE PW. CHRYSTUSA KRÓLA (ul. Wowczyniecka 92)

Godz. 16.00 KONCERT POLSKIEJ MUZYKI I TAŃCA, Miejski Park Kultury i Odpoczynku im. Tarasa Szewczenki
(Scena Letnia). Wstęp wolny.

Nic nie rozgrzewa tak, jak muzyka! Polska muzyka jest jednym z nieodłącznych elementów kultury polskiej, wspaniałym impulsem do zjednoczenia ludzi i pokazywania muzyki, jako wartości tradycji narodu, która większości jest tak bliska i cenna. Podczas koncertu swój dorobek artystyczny na scenie letniej zaprezentują m.in. zespoły działające przy polskich organizacjach w Stanisławowie i obwodzie.

13301489_1704089203175639_1474435297151194375_o

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top