Koncert charytatywny w Nowej Wilejce

18 czerwca w Centrum Kultury w odbył się barwny i skoczny koncert zespołu tanecznego „Przyjaźń“ pod tytułem „Łączy nas przyjaźń”.

Przed publicznością wystąpiła także grupa zespołu pieśni i tańca „Mały Jawor“, zespoły pieśni i tańca „Jawor“ i „Zgoda“ oraz chór młodzieżowy „Legenda” z mejszagolskiego Gimnazjum im. ks. Józefa Obrembskiego. Podczas koncertu zbierane były środki na wsparcie hospicjum dziecięcego im. bł. Michała Sopoćki w Wilnie.

Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Tańca „Przyjaźń” powstał w 2010 roku w Mejszagole
w rejonie wileńskim. Obecnie działa przy tamtejszym Oddziale Wielofunkcyjnego Ośrodka Kultury w Niemenczynie oraz przy Gimnazjum ks. J. Obrembskiego.

Liczy około 60 osób w wieku od 5 do 24 lat, które ćwiczą w czterech grupach tanecznych. Jest to środowisko kształtujące tożsamość narodową, postawę społeczną i patriotyczną. Mimo to repertuar zespołu obejmuje także litewskie, łotewskie i białoruskie tańce ludowe, zaś w przyszłości „Przyjaźń” ma zamiar poznać tańce innych narodów, np. Ukrainy, Rosji czy nawet Gruzji.

Pod kierownictwem Tatjany Moliejienė (choreografki) oraz Erwina Mieczkowski (instruktora tańca) „Przyjaźń” ciągle poszukuje nowe formy działalności i rozwoju, doskonalenia umiejętności i talentów uczestników, o czym świadczą częste i zróżnicowane projekty realizowane przez zespół.

źródło: l24.lt

Zobacz również:

Rodakom w Mołdawii

Jaksa – Mała Polska nad Amurem
Ataman Tiutiunnyk – Od bohatera do sowieckiej marionetki | Podcast

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top